/KURUMSAL

KURUMSAL

Genel İngilizce programları ile amaçlanan, öğrencilere dili her yönü ile genel bir şekilde kavratmaktır. Öğrencilerin okuma, yazma, konuşma, anlama gibi sosyal ilişkilerini yürütmek için ihtiyaç duydukları temel becerileri edinmeleri sağlanır.

 Yemek siparişi, bilet rezervasyonu, spor, yemek, e posta yazımı, yön bulma, yön tarif etme, dilin kültürü ile ilgili tüm incelikler gibi günlük hayatı yürütmek için gerekli bilgiler genel bir çerçeve dâhilinde öğrencilere sunulur.

Tecrübeli ve yabancı eğitmenlerden dilin ait olduğu kültürü ve o dilin doğru kullanımını, kalıp ifadeleri öğrenen öğrencilerin özgüvenleri artar. Seviyeler ilerledikçe öğrenciler kendilerini daha iyi ifade edebilir duruma gelirler.

Genel İngilizce programımız; yabancı dile başlangıç yapmak isteyen ya da kendini İngilizce’nin her alanında geliştirmek isteyen her yaştan ve seviyeden katılımcıya açıktır. Eğitimler isteğe bağlı olarak; grup, yarı özel ya da teke tek şeklinde gerçekleştirilmektedir.

İngilizce, iş dünyasında uluslararası bir dildir. Bu sebeple iş dünyasında başarıyı yakalamak için ihtiyacınız olan temel prensipleri ve becerileri edinirken sağlam bir alt yapı oluşturmak gerekir.

İş dünyasının profesyonelleri, işlerinde başarıyı yakalamak ve yükselmek isteyen çalışanlar, modern dünyanın rekabetçi iş ortamında yer edinmek isteyenler… Herkesi iletişim becerilerini hızlı bir şekilde geliştirmek için hazırladığımız özel iş İngilizcesi kursumuza bekliyoruz.

İŞ İNGİLİZCESİ PROGRAMIMIZIN AMACI
 • Doğal ve akıcı konuşma yeteneği geliştirmek
 • Resmi ortamlarda kişilerin kendini daha rahat ve özgüvenle ifade edebilmesini sağlamak
 • İkna etme ve dinleyicileri etkileme kabiliyeti oluşturmak/geliştirmek
 • Konuşurken vücut dilini doğru kullanmayı, vurgu ve tonlamayı öğretmek
 • Sunum tekniğini öğretmek ve dinleyicilerden gelecek sorulara yanıt verebilme yeteneği geliştirmek
 • Resmi yazışmalar, CV, ön yazı tekniklerini öğretmek
 • Grafik ve çizelgeleri yorumlama, rapor yazma, makale özetleme tekniklerini kazandırmak
 • Farklı iş kültürlerini öğretmek, farklı ülkelerden gelen çalışanlarla doğru ilişkiler kurabilme becerisi kazandırmak
 • Ekip ruhunu geliştirmek ve ekip çalışmalarına yatkınlık oluşturmak gibi iş ortamında gerek duyulabilecek her türlü bilgi ve beceriyi katılımcılara kazandırmak.

  TASARIM İNGİLİZCESİ

  Oldukça özellikli bir departmana sahipsiniz ve bu departmanda çalışan arkadaşlarınız kendi iş konularında yeterince tecrübeliler, ancak firmanız artık uluslararası sahada yer almak istiyor bundan dolayı bu arkadaşların artık sizin işkolunuzda dünyanın kullandığı termolojiyi ve konuşma dilini öğrenmesi gerekmektedir. İngilizce, iş dünyasında uluslararası bir dildir. Bu sebeple iş dünyasında başarıyı yakalamak için ihtiyacınız olan temel prensipleri ve becerileri edinirken sağlam bir alt yapı oluşturmak gerekir.

  İşte CETC burada devreye giriyor ve size özel olarak hazırlanmış eğitim müfredatını oluşturuyor. Şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik, şirketlerle birlikte çalışılıp özel tasarım müfredatını hazırlıyoruz. Yapılan bu eğitim katılımcılarının temel düzeyde iletişim kurarak iş yerinde oluşabilecek sorunları çözebilecek düzeye ulaşmalarını sağlar. Özel müfredat hazırlanarak yapılan bu eğitim, kısa sürede satış ve müşteri ilişkileri çalışanlarının performanslarının artmasında etkili olacaktır. Kısa sürede yapılan bu özel tasarım müfredatlı eğitimler hem bütçe hem de zamandan tasarruf sağlar.

  Bu eğitimin sonucunda, öğrenciler, yabancılar ile iletişim kurabilecek özgüvene ve rahatlığa erişirler.

  ÖZEL MÜFREDATLI TASARIM İNGİLİZCESİ PROGRAMIMIZIN AMACI

  İş sahanızın dünyada kullandığı dili en doğal ve akıcı konuşma yeteneği ile birleştirmek,

  Resmi ortamlarda kişilerin kendini daha rahat ve özgüvenle anlaşılır ifade edebilmesini sağlamak,

  İkna etme ve dinleyicileri etkileme kabiliyeti oluşturmak/geliştirmek,

  Konuları ile gelebilecek sorulara yanıt verebilme yeteneği geliştirmek,

  Ekip ruhunu geliştirmek ve ekip çalışmalarına yatkınlık oluşturmak gibi iş ortamında gerek duyulabilecek her türlü bilgi ve beceriyi katılımcılara kazandırmak.

Haftada 5 gün, günde 10 ders veya 14 ders yoğun İngilizce programıyla kısa bir zamanda İngilizce’nizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz. Bu programdan 2 hafta üst üste alındığında bir kur atlanması hedeflenir. 2 hafta üst üste yoğun İngilizce programını alan kişiler tekrardan bu programı 6 hafta ara verdikten sonra alabilirler.

Günün farklı zaman dilimlerini tercih edebileceğiniz bu programla yabancı bir öğretmenle gerek ofis içinde gerekse ofis dışında eğitim görebilirsiniz. Ve ayrıca seçilen ders saatlerine göre öğle yemeği veya akşam yemeği ile ders saatlerinin pozisyonuna göre çeşitli ikramlar programa dahildir. Eğitimlerde kullanılacak eğitim materyalleri tarafımızdan karşılanır.

Seçilebilecek zaman aralıkları:

 • 09:00 – 12:45 (5 ders)
 • (öğle yemeği arası)
 • 13:45 – 17:30 (5 ders)
 • (akşam yemeği arası)
 • 18:30 – 21:30 (4 ders)

İngilizce, iş dünyasının uluslararası dilidir. Bu nedenle, iş iletişim becerilerinizi güçlendirmeniz için özenle tasarlanmış olan özel modül dersler geliştirdik. Seçmiş olduğunuz ülkede yoğun olarak (sabahları 6 ders) haftalık 30 ders göreceksiniz. Öğleden sonraları ise Bankacılık, Borsa, Pazarlama, Reklam, İstihdam, Satış ve İş Görüşmeleri gibi konuları kapsayan iş modülleri üzerine çalışacaksınız. İlgi alanınıza giren özel modülleri seçebilir ya da ileri seviyede iş İngilizcesi bilgisine sahip olmak için kursun tamamını alabilirsiniz.

Uluslararası ticaret dünyasında, ticari seviyede İngilizce konuşmak, sosyal seviyede konuşmak kadar önemlidir. Ayrıca işverenler tarafından çok değerli sayılan, dünyanın her yerinde, daha yüksek bir maaş almanızı sağlayan bir yetenektir. Seçmiş olduğunuz ülkede İş İngilizcesi programına kaydolduğunuzda, yoğun İngilizce eğitiminizi özel seçmeli mesleki dersler ile birleştirebilirsiniz.

Mektup, eposta ve rapor yazma, toplantıları verimli bir şekilde yönetme, telefon konuşmalarını ve iş protokollerini anlama gibi çeşitli becerilerle yeteneklerinizi geliştirirsiniz. Pazarlama ve finans gibi ticaretin farklı fonksiyonlarının tanımında kullanılan dili keşfedersiniz.

Yurtdışında iş İngilizcesi (Business English) programlarına katılabilmeniz için en az orta düzeyde İngilizce bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Business English (Executive English) programı veren dil okulları, katılan öğrencilerin İngilizce düzeylerine göre farklı gruplar oluşturmakta, İngilizce seviyesi düşük olan öğrencilere, genel İngilizce ve iş İngilizcesi içeren özel programlar uygulanmaktadır. Özellikle İngiltere ve Amerika’daki dil okullarında yoğun olarak uygulanmakta olan bu programlara katılan öğrenciler uygulamalı eğitime tabi tutulmaktadır.

Business English almak isteyen öğrencilere aynı zamanda içeriğinde benzer konular bulunan sertifika ve diploma programlarını da incelemelerini öneriyoruz. Özellikle İngiltere’de yaygın olan “Business School” anlayışı içinde, isteyen öğrenciler bu alandaki çeşitli diploma ve sertifika programları ile çok daha zengin içerikli bir eğitim alabilirler.

İş İngilizcesi Kursları

 • • Haftada 30 ders
 • • Yoğun 30 kursumuzda öğleden sonra seçeneği
 • • Kurs süresi: 1-12 hafta
 • • Orta ile İleri seviyeler arası
 • • Her modül birbirinden ayrıdır ve bir hafta sürer
 • • Modül döngülerinin başlangıç tarihleri: 3 Ocak, 28 Mart, 20 Temmuz, 12 Eylül
 • • Öğrenciler her Pazartesi katılabilir

Ayrıca ülkemizde son dönemde özel şirketler ofis içi eğitime ağırlık vermekte ve personeline eğitim alanında yatırım yapmaktadırlar. Yalnızca ofis içi eğitimle sınırlı kalmayan şirketler, yurtdışındaki standartları da yakalayarak uluslararası platformda söz sahibi olmak adına çalışanlarını yurtdışı eğitim programlarına yollayarak kendi alanlarında spesifik eğitimler almalarını ve mesleki yabancı dillerini geliştirmelerini teşvik etmektedirler.

Konaklama
Okullar yönetici, iş adamları, yeni mezun genç iş adamları ve üniversite öğrencilerinden oluşan farklı yelpazedeki katılımcıların ihtiyaçlarına göre çeşitli seçenekler sunmaktadır; sürekli çalıştığı seçkin ailelerin yanında tek kişilik odalar, 3 – 5 yıldızlı otellerde yada misafirhanelerde konaklama alternatifleri tüm katılımcılar için uygun bir konaklama opsiyonu sunar. Aile yanında odaların birçoğunda özel banyo ve TV gibi imkânlar da bulunmaktadır. Ancak her okulun sağladığı konaklama seçenekleri farklıdır. Bu nedenle özel isteklerinizi belirtip, bu imkânları sunan okullar arasından seçim yapmanız tavsiye edilir.