/Konuşma Sınıfları

Konuşma Sınıfları

KONUŞMA SINIFLARI

Bu dersin amacı sözcük bilgisini ve deyimsel ifadelerin kullanımını sohbet ortamında öğretmektir. Sosyal, politik, ekonomik ve çevre gibi toplumu ilgilendiren çeşitli alanlarda konu başlıkları belirlenerek bu konular üzerine yapılan sohbet tadında eğitimler konuşma sınıflarının içeriğini oluşturuyor.

“İngilizce biliyorum ancak kullanamıyorum, bildiklerimi pratiğe dökemiyorum” diyen Intermediate ve üstü tüm katılımcıları konuşma sınıflarımıza bekliyoruz. Az sayıda katılımcı ile oluşturduğumuz konuşma sınıflarında tüm öğrencilere yeterli konuşma zamanı ayırıyor ve öğrencilerimizin dilde kaydettikleri ilerlemeyi aylık raporlar düzenleyerek takip ediyoruz.

 Öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan materyallerle ve öğretmenlerimizin koçluğunda yürütülen sohbetlerde öğrencilerimiz kendileri gibi belirli bir bilgi birikimine sahip kişilerle sohbet etme imkanına kavuşuyorlar. Bu sayede öğrencilerimiz dinleme, anlama, kendini ifade etme, kalıp ifadeleri doğru kullanma, hızlı düşünme, hızlı cevap verme, hızlı yorumlama gibi dilin bir çok alanında kendilerini geliştirme ve pratik yapma imkanına kavuşuyorlar.