/Çift Diploma

Çift Diploma

6 adımda çift diploma

Çift diploma nedir?

Çift Diploma Programı Amerika Birleşik Devleti tarafından akredite edilmiştir. Ulusal ve uluslararası belirli üniversiteler tarafından akredite edilmiştir.

PROGRAMIN İŞLEYİŞİ

Dersler interaktive ve sanal bir ortamda gerçekleşmektedir. Eğitim danışmanlarıyla birlikte öğrencinin eğitim durumu takip edilir ve her ay sonunda öğrencinin durumu raporlanır. Sınav ve ödevlerle birlikte eğitim desteklenmektedir.

ÜNİVERSİTE DESTEĞİ

Öğrenciler 12.sınıfa geldiğinde üniversite başvurusunda onlara yardım edecek bir danışman olacaktır. Transkriptler,referans mektupları ve gerekli tüm belgeler öğrencilere sağlanacaktır. Öğrencilere CETC' nin uzman kadrosundaki danışmanların yanı sıra Keystone tarafından belirlenecek olan danışmanlar da üniversite başvuru sürecinde danışmanlık sağlamaktadır.

PROGRAM BİLGİLERİ

Çift diploma programı ile birlikte öğrenci gerekli olan dersleri sanal bir ortamda öğrenecek ve program sonunda da çift diploma almaya hak kazanacaktır. Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitimler online olarak yürütülmektedir. Eğitimleri Amerikan Devletinin kendi öğretmenleri yapmaktadır. Öğrencinin her yıl alacağı dersler danışmanıyla birlikte belirlenir.

DİPLOMA SONRASI

4 yıl sonunda öğrenciye Amerikan diploması verilir.Bu diploma ile; 1-Öğrenci 1500'ü aşkın Amerika ve diğer ülkelerdeki üniversitelere başvurabilir. 2-Çift diploma alan öğrencilerin aynı zamanda burs kazanma hakları da vardır. 3-Çift diploma programını alan öğrenciler uluslararası standartlarda eğitim alma fırsatı yakalamaktadır.

NEDEN CETC?

Program boyunca CETC' nin uzman ekibi her süreçte öğrencilerin yardımcısı olmaktadır. CETC' de ana dili İngilizce olan öğretmenler aynı zamanda Matematik, Fizik, Kimya gibi derslerde de uzmanlığı olan öğretmenlerdir. CETC öğrencilere eğitim süresince tüm derslerde destek imkanı sunmaktadır. Eğitim danışmanlarından oluşan ekibimiz veli ve öğrencilere program boyunca destek sağlamaktadır. Öğrencinin çalışma ve eğitim programları uzman kadromuz tarafından hazırlanmaktadır. Öğrencinin dersteki performansı ve eğitimi CETC kadrosu tarafından titizlikle takip edilmektedir.