/Erasmus Mülakatları

Erasmus Mülakatları

ERASMUS MÜLAKATLARI

CETC66Erasmus Programı, Avrupa’daki yüksek öğretim kurumlarının birbirleri ile çok yönlü işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Bu program, Avrupa birliği ülkesi 27 ülke, EFTA ülkeleri (Norveç, İzlanda ve Liechtenstein) ve Türkiye Yüksek Öğretim Kurumları’nın katılımına açık bir programdır.

Erasmus Programı , yüksek öğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri, kısa süreli öğrenci ve akademik personel değişimi yapabilmeleri için hibe niteliğinde karşılıksız mali destek sağlamaktadır. Ortak projeler üretmek ve eğitimi Avrupa standartlarına ulaştırmak amacı ile Erasmus Programı kapsamında her yıl binlerce öğrenciye ve öğretim görevlisine eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bir kısmını yurtdışında geçirme imkanı tanınmakta, bunun yanında ortak araştırma projeleri, yoğun programlar, müfredat geliştirme çalışmaları ve Avrupa çapında Tematik Ağların finansmanı sağlanmaktadır. Erasmus eylemi oluşturulurken hedefler arasında Avrupa’da yüksek öğrenimin kalitesini arttırmak, farklı kültürler ve yaşam biçimlerine karşı toleranslı yaklaşabilme becerisini geliştirmek de yer almaktadır.

Lisans,yüksek lisans ve doktora öğrencileri yüksek öğrenim süreleri boyunca yalnız bir kez Erasmus değişim öğrencisi olabilmektedirler.
CETC olarak sizlere sunduğumuz özel kampanyalar ve dil eğitimi olanakları ile zorlu Erasmus sürecini sizin için kolaylaştırıyoruz. Erasmus Programı’ndan yararlanabilmek için ihtiyacınız olan dil sınavında sizi başarıya ulaştıracak her türlü eğitimi ve desteği sizlere sunuyoruz.